Τρίτη, 25 02 2020

Aνακοίνωση Γενικής Συνέλευσης

Προς όλα τα μέλη του Συλλόγου Γονέων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Βούλας

Αξιότιμα μέλη, σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 17/11/2017 και ώρα 6:30 μμ στο Θεατράκι του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί γενική συνέλευση του Συλλόγου μας.

Τα θέματα, για τα οποία θα συζητήσουμε, είναι:

α. Απολογισμός σχολικού έτους 2016-2017
β. Τροποποίηση του Καταστατικού του Συλλόγου μας
γ. Θέματα λειτουργίας του σχολείου μας - Προγραμματισμός της δραστηριότητάς μας για την τρέχουσα σχολική χρονιά 2017/2018, καθώς όποιο άλλο θέμα τεθεί από τους γονείς στη Γ.Σ.

Θεωρούμε ότι είναι απαραίτητη η συμμετοχή όλων μας.
Τονίζουμε ότι ειδικά για την τροποποίηση του καταστατικού μας, χρειάζεται αυξημένη απαρτία, δηλαδή το 1/2 των ταμειακά τακτοποιημένων μελών.
Τις επόμενες ημέρες θα στείλουμε, με email, τον απολογισμό καθώς και το σχέδιο του προτεινόμενου νέου καταστατικού μας, το οποίο είναι σύμφωνο με το πρότυπο καταστατικό της Ομοσπονδίας Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Αττικής. Αναμένουμε τις προτάσεις σας, σκέψεις, προβληματισμούς σας, ώστε να συμβάλλουμε όλοι στη διαμόρφωσή του.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την παρουσία σας.
Με εκτίμηση

Το Δ.Σ. του Συλλόγου