Τρίτη, 29 09 2020

Τροποποίηση Καταστατικού

Προς όλα τα μέλη του Συλλόγου Γονέων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Βούλας

Σας υπενθυμίζουμε ότι την Παρασκευή 17/11/2017 και ώρα  6:30 μμ στο Θεατράκι του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί γενική συνέλευση  του Συλλόγου μας. Ανάμεσα στα θέματα για τα οποία θα συζητήσουμε, είναι και η Τροποποίηση του Καταστατικού του Συλλόγου μας.

Σας στέλνουμε το σχέδιο του προτεινόμενου νέου καταστατικού μας, το οποίο είναι σύμφωνο με το πρότυπο καταστατικό της Ομοσπονδίας Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Αττικής. Αναμένουμε τις προτάσεις σας, σκέψεις, προβληματισμούς σας, ώστε να συμβάλλουμε όλοι στη διαμόρφωσή του.

Τονίζουμε ότι ειδικά για την τροποποίηση του καταστατικού μας, χρειάζεται αυξημένη απαρτία, δηλαδή το 1/2 των ταμειακά τακτοποιημένων μελών.

Δείτε το προτεινόμενο καταστατικό εδώ

Σας περιμένουμε την Παρασκευή. Θεωρούμε ότι είναι απαραίτητη η συμμετοχή όλων μας.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την παρουσία σας.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου