Τρίτη, 26 05 2020

Ανακοίνωση Συλλόγου 2/3/2018

Ανακοίνωση Συλλόγου (2/3/2018)

Αγαπητοί Γονείς,

Ο Σύλλογος γονέων, σε συνεργασία με τον διευθυντή και τους εκπαιδευτικούς του, πήρε την πρωτοβουλία και έχει τη χαρά να σας προσκαλέσει σε δύο πολύ σημαντικές εκδηλώσεις, για τους γονείς και τα παιδιά, που θα γίνουν στο θεατράκι του σχολείου μας.

Στόχος μας είναι να προωθήσουμε δράσεις που θα έχουν ένα εκπαιδευτικό και επιστημονικό ενδιαφέρον , για τους γονείς και τα παιδιά.

1.  Την Παρασκευή 09/03 (ώρα 6.00 μ.μ.):
Εκδήλωση - Ομιλία  "ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ" , με θέμα την Άσκηση Βίας και τον Σχολικό Εκφοβισμό.
Ένα θέμα που απασχολεί πολύ έντονα την εποχή μας.
Εισηγήτρια η κ. Μάλεση Γεωργία , Ψυχολόγος του Δήμου Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης με ειδίκευση στην Παιδαγωγική και Κλινική Ψυχολογία.
Η ομιλία είναι κατάλληλη και για παιδιά  (Σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων 2ου Γυμνασίου Βούλας)

2. Την Κυριακή 11/03 (ώρα 11.00 π.μ.)
Εκδήλωση με θέμα "ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ"  -  Παρουσίαση Πειραματικών Δραστηριοτήτων
Οι μαθητές συναντούν τις φυσικές επιστήμες και .... η φυσική μαγεύει. Εισηγητές : κ. Κώστας Ανδρακάκος, Φυσικός , Διευθυντής Γυμνασίου Προτύπου Εκπαιδευτηρίου Αθηνών.
Φέρτε τα παιδιά σας να γνωρίσουν μέσα από εντυπωσιακά πειράματα, τους μαγικούς κόσμους της φυσικής!

Σας περιμένουμε όλους !!!!

(Οι εκδηλώσεις είναι ανοιχτές σε φίλους και μέλη των οικογενειών σας)

ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Ομιλία 9 Μαρτίου 2018