Σάββατο, 20 04 2019

Ανακοίνωση Συλλόγου 2/11/2018

Ανακοίνωση Συλλόγου (2/11/2018)

Αγαπητοί Γονείς,

Όπως ήδη γνωρίζετε, την Κυριακή 14 Οκτωβρίου  2018 πραγματοποιήθηκε η Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση που οδήγησε στις εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και της νέας Ελεγκτικής Επιτροπής του Συλλόγου Γονέωνκαι Κηδεμόνων του σχολείου μας για την περίοδο 2018-2020, όπου και ψήφισαν 94 γονείς.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τα μέλη της εφορευτικής επιτροπής για τον πολύτιμο χρόνο που διέθεσαν ώστε να υπάρξει μία υποδειγματική διαδικασία. Παράλληλα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το απερχόμενο ΔΣ του Συλλόγου για όσα πρόσφερε στο σχολείο μας τα τελευταία 2 χρόνια.

Στις 1 Νοεμβρίου 2018 συνεκλήθη το νέο Δ.Σ. που εξελέγη από τις εκλογές για τη συγκρότησή του σε σώμα και εξέλεξε Πρόεδρο, Αντιπρόεδρο, Γενικό Γραμματέα και Ταμία  σύμφωνα με τα οριζόμενα στο καταστατικό του Συλλόγου.  Η σύνθεση του νέου ΔΣ παρουσιάζεται στους πίνακες που ακολουθούν:

Για την περίοδο 2018 – 2020

6972533953

Μάχη Βουθούνη Μαυραγάνη

23

6974-471.001 Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ:

1. Κοσμάς Χριστοφόρου
  2. Κωνσταντίνα Χαλκιοπούλου

Για την  ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ εκλέχθηκαν οι:

1. Δημητρίου Μαρία
  2. Ρουσάνογλου Ελισσάβετ
  3. Σταύρου Ελένη

Θα θέλαμε ακόμη να σας υπενθυμίσουμε τα εξής:

1. ΣΥΝΔΡΟΜΗ :

Το ποσό της ετήσιας συνδρομής στο Σύλλογο, είναι 10 ευρώ για τον κάθε γονέα (20 ευρώ ανά οικογένεια). Όσοι γονείς κατέβαλλαν το ποσό των 5 ευρώ για να ψηφίσουν, αυτό αφαιρείται από το συνολικό ποσό.

Η είσπραξη του ποσού μπορεί να γίνεται από οποιοδήποτε μέλος του ΔΣ και από τους υπεύθυνους τμημάτων.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΜΕΡΙΜΝΗΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΣΑΣ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΒΑΣΙΚΟ ΕΣΟΔΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ!

2. ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΜΗΜΑΤΩΝ :

Οι υπεύθυνοι τμημάτων αποτελούν για το Δ.Σ. το σημαντικότερο γρανάζι στην λειτουργία του Συλλόγου και στην αμεσότητα επικοινωνίας με τους γονείς του σχολείου.  Δεδομένης της μεγάλης σημασίας του ρόλου των υπευθύνων παρακαλούμε κάθε Τμήμα να έχει ορίσει έναν υπεύθυνο μέχρι και την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου, που θα πραγματοποιηθεί η ενημέρωση των δασκάλων.

3. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ και VIBER:

Με δεδομένη την αναγκαιότητα για άμεση και γρήγορη ενημέρωση των γονέων για τις διάφορες δράσεις  του Συλλόγου μας, λειτουργεί η  ιστοσελίδας μας (η οποία θα αναβαθμισθεί σύντομα)  καθώς και του VIBER.  Παρακαλούμε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα και να εγγραφείτε για να λαμβάνετε τις ανακοινώσεις μας στο email σας. Σημειώνουμε ότι αυτός ο τρόπος ενημέρωσης, δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να υποκαταστήσει τις συλλογικές διαδικασίες, όπως τις γενικές συνελεύσεις μας, όπου μπορούμε να συζητάμε κάθε θέμα που απασχολεί τους γονείς σχετικά με το σχολείο.

4. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ :

Για οποιοδήποτε σχόλιο, πρόταση, παρατήρηση θέλετε να υποβάλετε μπορείτε να κάνετε χρήση του email του συλλόγου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. . Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση σχετικά με τα παραπάνω καθώς και για οποιοδήποτε θέμα σχετικά με το σχολείο και τα παιδιά μας και ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας.

Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων

Δείτε τα συννημένα

Δείτε την ανακοίνωση σε μορφή PDF