Τρίτη, 10 12 2019

Πρόγραμμα Πρόσθετων Εξωσχολικών Δραστηριοτήτων

Πολιτισμού και Δημιουργικής Απασχόλησης

(Απογεύματα και Σαββατοκύριακα)

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων επιδιώκοντας να συμβάλει στη δημιουργική απασχόληση των μαθητών του σχολείου μας με δραστηριότητες αθλητικού και πολιτιστικού περιεχομένου, έχει προγραμματίσει την διεξαγωγή των παρακάτω εξωσχολικών δραστηριοτήτων.

Τα τμήματα Εξωσχολικών  Δραστηριοτήτων Πολιτισμού και Δημιουργικής Απασχόλησης του Συλλόγου, δίνουν τη δυνατότητα στους μαθητές να διευρύνουν την καλλιέργειά τους, τα απογεύματα ή τα Σαββατοκύριακα, μέσα στον γνώριμο χώρο του Σχολείου μας, χωρίς να χρειάζεται να χάνουν χρόνο για μετακινήσεις σε άλλους χώρους.

Για κάθε επιμέρους δραστηριότητα που οργανώνεται, θα δημιουργηθεί ομάδα στο viber ώστε να μην ενοχλούμε τους «μη ενδιαφερόμενους» με θέματα που δεν τους απασχολούν. Έτσι στην ομάδα viber του σχολείου θα αναρτώνται μόνο θέματα γενικού ενδιαφέροντος.

Τα τμήματα για να λειτουργήσουν θα πρέπει να καλύπτεται ο ελάχιστος αριθμός συμμετεχόντων.

Για κάθε δραστηριότητα θα πρέπει να συμπληρωθεί η απαιτούμενη αίτηση και να παραδοθεί σε κάποιο μέλος του Δ.Σ. ή στην υπεύθυνη του τμήματος ή στον/ην δάσκαλο/α της τάξης.

Πατήστε εδώ για να δείτε το φυλλάδιο με όλες τις δραστηριότητες

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων