Τρίτη, 26 05 2020

Χριστουγεννιάτικο Bazaar 2019

Χριστουγεννιάτικο Bazaar

Αγαπητά παιδιά, αγαπητοί γονείς και φίλοι του Σχολείου,

To Θεατράκι του Σχολείου μας ανοίγει τις πόρτες του και σας περιμένει για το Χριστουγεννιάτικο Bazaar το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019 από τις 12 το πρωί μέχρι τις 6 το απόγευμα, με την εθελοντική συμμετοχή μαθητών και γονέων του Σχολείου και όπως πάντα με την την πολύτιμη υποστήριξη του Συλλόγου Διδασκόντων.

Θα έχετε την ευκαιρία να περάσετε μια χαρούμενη και γιορτινή ημέρα σε μια ζεστή ατμόσφαιρα με ευχάριστες δραστηριότητες για μικρούς και μεγάλους, στο πνεύμα των Χριστουγέννων.

Στολίζουμε λοιπόν το Σχολείο μας και σας καλωσορίζουμε με τον καλύτερο τρόπο στο bazaar μας, όπου θα έχετε τη δυνατότητα να κάνετε τις αγορές σας από τα «μαγαζάκια» των παιδιών. Θα βρείτε όμορφα και χρηστικά αντικείμενα φτιαγμένα με όρεξη και ενθουσιασμό από τα παιδιά μας, χριστουγεννιάτικα γλυκά, χειροτεχνίες, κοσμήματα, γούρια και πολλά άλλα.

Στο πρόγραμμα της ημέρας έχουν ενταχθεί μεταξύ άλλων, λαχειοφόρος αγορά, μουσική με DJ, Εργαστήριο Ξύλινου στολιδιού, Εργαστήριο Οικολογικού στολιδιού, Γράμμα στον Αι Βασίλη, Face Painting, πινιάτα, Βιβλιοπωλείο, Εργαστήρι Ζαχαροπλαστικής, καφενείο, πλούσιος μπουφές και σουβλάκια στα κάρβουνα.

Ο Σύλλογος του Σχολείου μας

Λαχειοφόρος Αγορά

Πλούσια δώρα, προσφορές από τις επαγγελματικές δραστηριότητες των γονέων και φίλων του Σχολείου.

Εργαστήριο Ξύλινου στολιδιού

Τα παιδιά με την βοήθεια επαγγελματιών αναλαμβάνουν να φτιάξουν ξύλινα στολίδια με εναν άλλο τρόπο.

Εργαστήριο Οικολογικού στολιδιού

Στολίδια απο οικολογικά υλικά για εναν πιο πράσινο κόσμο.

Γράμμα στον Αι Βασίλη

Ας γράψουμε ενα γράμμα οπως παλιά και ας κλείσουμε σε ενα φάκελο την πιο κρυφή μας επιθυμία μικροί και μεγάλοι....

Face Painting

Τα παιδιά μεταμορφώνονται σε νεράιδες, πειρατές, πεταλούδες, ζωάκια και αγαπημένους ήρωες, από επαγγελματίες face painters.

Βιβλιοθήκη (δευτερο χέρι)

Οι βιβλιόφιλοι έχουν την ευκαιρία να επιλέξουν αξιόλογα μεταχειρισμένα βιβλία και επιτραπέζια παιχνίδια κάθε γούστου σε προσιτές τιμές.

Εργαστήρι Ζαχαροπλαστικής

Υπέροχες γλυκές γεύσεις σε ζεστή γιορτινή ατμόσφαιρα, από τους μικρούς ζαχαροπλάστες μας.

Καφενείο, τσάι και βότανα

Απολαύστε φρέσκο, ζεστό, αρωματικό καφέ και αχνιστό τσάι, επιλέγοντας από μεγάλη ποικιλία γεύσεων φτιαγμένα απο τους μικρούς μας φίλους.

Ψησταριά

Ένα από τα πιο χαρακτηριστικά εδέσματα της ελληνικής γαστρονομίας, το περίφημο σουβλάκι μας συμπληρώνει την γιορτινή μας διάθεση.

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την ανακοίνωση σε pdf